ASFALTIN AVANTAJLARI

 

Teknik Üstünlükleri: Asfalt kaplamalar, tekniğine uygun malzeme ve işçilikle yapıldığında esnek yapısıyla çok uzun yıllar kesintisiz hizmet verir. Alternatif kaplama malzemesi olarak yüzey sertleştiricili ve PP elyaf katkılı, helikopter perdahlı şapların ise malzeme girdisi ve çeşitliliği fazla olduğundan kalite kontrolü zordur. İşçiliği de zaman alır ve ekonomik değildir. Özenle uygulansa bile mutlaka çatlamalar ve yüzeysel bozulmalar yaşanır. Üstelik çatlakların yayılmasını önlemek ve sınırlandırmak için 2,5m x 2,5m boyutlarında karelaj derzleri kesilmelidir; bu da ek maliyettir.

Ekonomisi: Asfalt, alternatif ‘kaplama’ malzemelerine göre yapım maliyeti ekonomiktir.

Sürekliliği: Asfalt kaplamada derz/ek yeri olmadığı, kesintisiz yapı sergilediği için dış etkenlere dayanımı ve hareketli yüklerin vereceği zararlara karşı da direnci en yüksek noktadadır.

Pratikliği: Asfalt kaplamanın uygulaması seri olduğu için diğer alternatiflere göre kaplanan alanlar çok kısa sürede hizmete sunulur.

Dayanımı: Asfalt genleşebilen, esnek bir malzeme olduğundan ısı farklılıklarına ve çevresel etkilere karşı tek dirençi kaplamalıdır.

Ekolojisi: Asfalt toz tutmaz, rahatça yıkanabilir ve süpürülebilir. Esnek yapısı sayesinde alt zemindeki belli oranda oluşacak hareketliliği karşılar, emer.

Estetikliği: Asfalt kesintisiz derzsiz yapısına klor kauçuk esaslı boya ile çizilen çizgiler ile görsel zenginlik de kazanır.

Uygulama Zenginliği: Asfalt; tüm yollar, otoparklar, kapalı garazlar, fabrika ve tesis alanları, antrepolar, park alanları, site içi yollar, oyun sahaları, tenis kortları, basketbol sahaları, bağlantı yolları gibi bir çok amaçlı kullanım yerleri vardır.

Konforu: Asfalt deforme olmayıp, sürekli düzgün yüzeyini koruyabilmesi nedeniyle sürüş konforu sağlamaktadır. Esnek yapısıyla sessiz ve kesintisiz sürüş keyfi sunar.

Hizmet Ömrü: Asfalt dayanıklılığı ve beklenmedik çevresel etkilere ve yüklere karşı koyabilmesi ile şehir içi yollarda çok uzun süreli bir hizmet ömrü sunmaktadır.

Uygulama Kolaylığı: Asfalt, çok nadir durumlarda tamir-bakım ihtiyacı ile trafiği daha az engellemekte ve yol bakımı nedeniyle trafik sıkışmasına imkan vermemektedir.

HİZMETLERİMİZ HAKKINDA TEKLİF ALIN.

Hizmetlerimiz hakkında teklif almak için kısa formumuzu doldurun, yerinde ücretsiz analiz yaparak size uygun teklif sunalım. Teklif Formu
© 2016 Günyol Asfalt, Tüm Hakları Sakldır.
Web Tasarım : MucizeFikir
Scroll to Top